Показники зовнішньої торгівлі покращилися

За перших півроку цьогоріч сальдо зовнішньої торгівлі аграрної продукції мало позитивне значення і дорівнювало +4,8 млрд дол. Таку інформацію повідомляє agronews.ua, посилаючись на дані Держстату. Експорт зріс на 3,3% (до 6,7 млрд дол.), а показник імпорту – на 10% (до 1,9 млрд грн).

У загальній структурі частка імпорту продукції аграрної галузі збільшилася до 11,3%, натомість за перші шість місяців торік показник становив 9,7%. Індекс імпорту зростав у всіх групах товарів, але найбільш суттєво – для олій і жирів рослинного  або тваринного походження – на 44%. Здебільшого це було зумовлено збільшення обсягів закупівлі пальмової олії – на 78%.

У першому півріччі 2015 року частка експорту продукції аграрного виробництва становила 35,4%, а за аналогічний період поточного року – 40,8%.

Найвідчутніше зріс експорт олій і жирів тваринного або рослинного походження за рахунок збільшення обсягів експорту воску – на 21,5%. У грошовому вираженні це 346,7 млн дол. Також дещо збільшилися поставки товарів рослинництва – на 1,5%.

За звітний період експорт продукції тваринного походження і живих тварин впав на 13,3%, якщо порівнювати з даними за аналогічний період 2015-го. Суттєво зменшилися обсяги поставок свинини, а також м’яса великої рогатої худоби. Окрім цього, експорт готових харчів просів на 11,2%.

Стало відомо, що Канада й Україна уклали угоду про зону вільної торгівлі, якою передбачено скасування торгового мита на основні групи товарів, а також зняття торгових обмежень протягом пільгового періоду, що триватиме три-сім років, повідомляє видання «РБК-Україна».


Читати також:

  1. Дефіцит зовнішньої торгівлі України збільшився на 7,7%
  2. Обсяги зовнішньої торгівлі товарами зросли
  3. Експорт українських товарів в ЄС виріс
  4. У березні Україна зберегла негативне сальдо зовнішньої торгівлі товарами на рівні минулого року
  5. Експорт і імпорт товарів відчутно впав

Тема : industry News,News