Покупці обирають квартири меншої площі

За словами аналітиків компанії «Інтергал-Буд», на ринку новобудов зростає попит на функціональні квартири невеликої площі. Як правило, потенційні покупці намагаються знайти житло з маленьким коридором, балконом та невеликою гардеробною або ж взагалі без неї. Схожа ситуація спостерігалась і після кризи 2008 року, коли багато забудовників були змушені переглядати планування та зменшувати площі апартаментів.

Сьогодні більшість покупців однокімнатних квартир віддають перевагу житлу із загальною площею 38-45 кв. м. Також зростає зацікавлення і надмалими апартаментами – 27-35 кв. м з плануванням типу  «студіо». Серед двокімнатних квартир нині найбільш популярні площею 50-60 квадратів.

Для купівлі житла в новобудові потенційні покупці на рівні з ціною значну увагу приділяють також розташуванню будинку, плануванню квартири, якості виконуваних робіт та матеріалів, а також загальній концепції проекту. Ці ж фактори є найважливішими для 20-25% людей, які шукають більш просторі дво- чи трикімнатні апартмаменти. Як правило, такими покупцями виступають сім’ї з дітьми.

Керівник відділу аналітики компанії «Інтергал-Буд» Анна Лаєвська зазначає, що ринок маленьких квартир досягне свого насичення уже через півроку-рік. Разом з тим, залишається сегмент покупців, націлених на придбання більш просторого та комфортного житла. Тому на сьогодні дуже актуальні проектні рішення, які дозволяють проводити вільне перепланування та об’єднання сусідніх квартир.


Читати також:

  1. Які квартири обирають українці
  2. Ціни на квартири впали в усіх районах столиці
  3. Покупці активно цікавляться нерухомістю поблизу Києва
  4. Нові квартири у столиці здорожчали
  5. Скільки коштують столичні квартири?

Тема : industry News,News