Польща буде інвестувати в Україну

Після дворічного спаду кількість запитів від польських підприємців щодо відкриття бізнесу в Україні активно зростає. Таку інформацію оприлюднила Малгожата Гавін, перший секретар Посольства Республіки Польща в Україні, в ході конференції, присвяченій інвестпривабливості і перспективі фінсистеми України в умовах євроінтеграції.

Експерт зазначила, що в 2014-2015 роках польський бізнес вбачав небезпеку щодо ведення справ в Україні, але наразі інтерес відроджується. Так, від початку року зросла кількість запитів щодо відкриття в нашій державі потужностей переробки харчових продуктів, співробітництва в оборонному секторі, енергозбереження та енергоефективності.

Втім, Україні ще доведеться позмагатися за увагу польських підприємців з Румунією і Болгарією. Серед переваг нашої країни пані Гавін назвала наявність сировинної бази, недорогу робочу силу, а також орієнтацію на європейського споживача. Але існує й низка недоліків: реальні пільги для інвесторів відсутні, а обладнаних електрикою, газом та іншими комунікаціями майданчиків, куди можна інвестувати, – мало, адже за показником підключення до електромереж держава знаходиться на 147 позиції в рейтингу Doing Business.

До речі, за повідомленням прес-служби Мінекономрозвитку, в Брюсселі підписали угоду, згідно з якою Україна приєдналася до європейської програми GOSME, що має на меті підтримку малого і середнього бізнесу. Обсяг фінансування програми становить 2,3 млрд євро.

Стосовно прогнозу розвитку української економіки на поточний рік, то Європейський банк реконструкції і розвитку в щорічному звіті відзначив, що економіка зросте на 2% за підсумками року, а інфляційний тиск зменшиться завдяки стабілізації курсу валют, низьким цінам на сировину, слабкому внутрішньому попиту, а також ефективній монетарній і фіскальній політиці.


Читати також:

  1. Якою буде інфляція у 2015 році?
  2. Експерти назвали головні бар’єри на шляху іноземних інвестицій в Україну
  3. Нацбанк буде розвивати систему безготівкових розрахунків
  4. Спрощенців стає більше
  5. Обсяг інвестицій в Україну впав

Тема : News