Попит на робочі спеціальності зріс

У ході прес-конференції Валерій Ярошенко, виконуючий обов’язки голови Державного центру зайнятості, повідомив, що в Україні зафіксоване зростання попиту на інженерні й робочі спеціальності, повідомляють «Українські Новини».

Експерт зазначив, що активно шукають професійних слюсарів, токарів, зварювальників і швачок. Також працедавці відкривають дедалі більше вакансій для фахівців-інженерів і професіоналів аграрного сектора (техніків, ремонтників, агрономів).

Натомість найбільше українських абітурієнтів вступили на контрактну форму навчання за напрямом «Правознавство». Цікаво, що студенти, які виїжджають на навчання до Польщі, фактично рятують польські приватні виші від банкрутства через демографічну кризу, адже вже за кілька років дефіцит охочих здобувати вищу освіту в цій країні може сягнути 40%. Торік 6 тис. наших співвітчизників отримали дипломи польських вищих начальних закладів.

Також пан Ярошенко повідомив, що рівень безробіття серед молоді віком 15-24 роки в Україні сягнув позначки 25%. А за підсумками I кварталу поточного року українців, що не мають роботи, було майже 1 млн 800 тис. осіб, що на 100 тис. більше за показник I кварталу минулого року.

До речі, за підсумками липня кількість безробітних зменшилася на 4,93% порівняно з даними за червень.

Щодо гендерного розподілу, то більшість українських безробітних – це жінки, а чоловіків менше –45%. За дослідженням соціологів, після народження дитини половина українок не повертаються на роботу, адже працедавці неохоче приймають співробітниць з маленькими дітьми через особливості робочого графіка й часті лікарняні.


Читати також:

  1. Попит на ноутбуки знову зріс
  2. На українському ринку праці зріс попит на бухгалтерів і фінансистів
  3. У столиці зріс попит на найдешевше житло
  4. Попит на нові авто зріс?
  5. Попит на українських айтішників різко зріс

Тема : News