Пошук роботи в українців займає більше 6 місяців

Згідно з результатами опитування порталу HeadHunter Україна, офісні працівники на пошук роботи витрачають півроку і навіть більше. А кожен другий офісний працівник опісля кількох місяців пошуку роботи готовий зменшити свої очікування по зарплаті від 5% до 30%. Інші ж шукачі навіть в умовах тривалого безробіття не згодні на нижчу зарплатню.

У нинішніх непростих економічних умовах середня тривалість пошуку роботи триває більше півроку. Кожен третій шукач може влаштуватися за 3-6 місяців, а 14% українських працівників проводять у пошуку роботи 6-12 місяців. Більш того, для одного з дванадцяти процес пошуку робочого місця затягнувся більше аніж на рік. І лише кожному двадцятому щастить влаштуватися на роботу за кілька тижнів.

Опитування порталу показало, що четверо із п’яти респондентів стверджують, що останнім часом знайти хорошу роботу значно складніше, та й часу на це потрібно більше. За рік на hh.ua кількість відгуків на одну вакансію зросла вдвічі, тож шукачі стали значно активнішими у пошуку роботи. Так, у січні цьогоріч на  hh.ua кількість резюме зросла на 24%.

Втім, попри таку непросту ситуацію на ринку праці, шукачі не особливо готові знижувати свої зарплатні очікування, адже знецінення гривні неабияк вдарило по гаманцю українців. Тому, згідно з опитуванням, навіть за умови тривалого безробіття, трохи менше половини респондентів не змінять свої вимоги щодо зарплати. Натомість 25% офісних працівників знизить свої очікування, але не більше аніж на 5-10%. ще така ж кількість працівників піде на більш суттєве зниження − 15-30%. Втім, лише одиниці українських офісних працівників погодяться на будь-які умови, або не залишитися у статусі безробітного.

Дане опитування було проведене Дослідним центром hh.ua у січні 2015 року. У ньому взяли участь 1771 респондентів.


Читати також:

  1. Більше 50% українців працюють не за фахом
  2. Українців мотивує почуття відповідальності за роботу, що виконується
  3. Як змінилися зарплатні очікування українців
  4. В Україні все більше поширюється практика віддаленої роботи
  5. Більшість українців не працюють за здобутою спеціальністю

Тема : industry News,News