Продукти харчування в Україні здешевіють

На період з 1 жовтня цього року до 1 січня наступного Кабмін затвердив пілотний проект, що полягає у відміні держрегулювання цін на продукти харчування. Такий крок дозволить підприємцям заощадити сотні мільйонів гривень на адмініструванні, пише УНІАН, посилаючись на інформацію Мінекономрозвитку.

У повідомленні йдеться, що на період дії проекту виробники продуктів харчування, торговельні мережі й українські фермери звільняються від обов’язкового декларування зміни цін і встановлення націнки. Також зазначається, що регулювання державою ціноутворення не виправдане в умовах ринку, адже дослідження демонструють, що в середньому ціни на товари, що підлягали регулюванню, зростають на 20% швидше, аніж на інші продукти.

За результатами пілотного проекту відомство ухвалить рішення щодо доцільності подальшого державного регулювання цін, а вже зараз підтримує ідею відмови від нього.

До речі, Світовий банк (далі − СБ) покращив інфляційний прогноз для України за підсумками 2016 року із 15% до 13%. Про це зазначив Сату Кахконен, директор СБ в Україні, Білорусії і Молдові, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

А на наступний рік СБ передрікає зменшення інфляції в державі з 11% до 8,5%.

Також з 1 січня 2017 року українська влада планує запровадити систему референтного ціноутворення і реімбурсації ліків. Тобто вартість ліків в Україні буде залежати від цін країни-виробника, зазначив Прем’єр-міністр Володимир Гройсман.


Читати також:

  1. Продукти в Україні здешевіли
  2. Інфляція в Україні зростає?
  3. Ціни на продукти побили рекорд
  4. Ціни на продукти: що чекає українського споживача навесні?
  5. В Україні рекордно здорожчали продукти

Тема : industry News,News