Прогноз курсу валют: на що очікувати восени?

Зі слів Олега Пендзина, експерта Економічного дискусійного клубу, гривня вже тривалий час залишається стабільною. Експерт прогнозує, що укріплення нацвалюти триватиме до кінця літа, пише Hyser. Втім, на що слід очікувати восени?

Уже від початку наступного тижня офіційний курс американського долара і його ціна на міжбанку впаде до 26,6 грн, а готівковий долар оцінять у банках на рівні 26,4−26,6 грн.

Серед факторів, що сприяли тривалому укріпленню гривні, пан Пендзин визначив сприятливе зовнішнє середовище для основних груп експортних товарів. Економічного підґрунтя для девальвації національної валюти не спостерігається вже більше року.

Окрім цього, Україна отримала черговий транш від Міжнародного валютного фонду на суму 1 млрд дол., що також підтримує гривню.

Експерт зазначив, що середній курс на рік у держбюджеті становить 27,2 грн за 1 дол. Очікується, що коли сезонний фактор не буде чинити впливу, НБУ і Кабмін вдадуться до штучної девальвації гривні, тож вже восени курс долара зросте.

“Найголовніше, що влада повинна зробити для підтримання стабільності нацвалюти, − це забезпечити стабільність економічної ситуації в країні, яка залежить не лише від безпосередніх дій влади, але й від міжнародних партнерів”, – говорить пан Пендзин.

Також стало відомо, що опісля стабілізації гривні українці активно почали обмінювати долари. Від початку року на роздрібному валютному ринку спостерігається активізація – обсяги купівлі-продажу інвалюти через відділення банків або ж офіційні обмінники зростають.

Особливо високі темпи обміну грошей фізособами були зафіксовані в останні два місяці. Так, у червні обсяги продажу валюти майже на 1/5 перевищили обсяг купівлі.

Експерти пояснюють таку ситуацію сезонністю, стабілізацією курсу, а також відміною обмежень на валютному ринку.


Читати також:

  1. Українська економіка восени: можливі сценарії розвитку подій
  2. Ціни на продукти: що чекає українського споживача навесні?
  3. Українці восени посилено шукають роботу
  4. Ціни на нерухомість знизяться
  5. Погіршено прогноз зростання економіки єврозони

Тема : News