Прогноз щодо ринку ПК покращено

За підсумками 2016 року глобальні поставки персональних комп’ютерів (далі − ПК) не скоротяться настільки, як прогнозували раніше, повідомляють аналітики компанії IDC, пише видання Internet.ua.

Так, очікується, що сумарні відвантаження настільних ПК і ноутбуків становитимуть 258,2 млн одиниць, а це на 6,4% менше за показники 2015 року. Втім, попередня оцінка містила дані щодо 7,2-відсоткового спаду.

Експерти передрікають, що 40,1% (103,5 млн) від загальних відвантажень – це будуть десктопи, а частка портативних ПК становитиме 59,9%, а це 154 млн одиниць.

У 2016 році поставки на ринки розвинених країн сягнуть 126,1 млн ПК, а на ринки держав, що розвиваються, – 132,1 млн пристроїв. Тож загалом частка цих категорій у сумарному обсязі становитиме 48,8% і 51,2% відповідно.

Результати третього кварталу цього року відкоригували загальний річний показник. Так, за липень − вересень зниження поставок ПК зафіксували на рівні 4,6%, що більше ніж на 2% перевищило очікування експертів.

Динаміка покращилася в США, Японії і Західній Європі завдяки збільшенню обсягів закупівель ПК каналами збуту через очікування проблем з дефіцитом деяких комплектуючих – пам’яті і дисплеїв. Цей фактор може позначитися і на результатах продажів ПК на початку наступного року, але надалі його вплив не очікується.

У 2017 році аналітики передрікають зменшення обсягів відвантажень комп’ютерів на 2,1%. Результат цього прогнозу було покращено через показники поточного року. Учасники ринку очікують, що в 2017 році на глобальний ринок надійде 154,6 млн ноутбуків, а також 98,2 млн десктопів – загалом 252,8 млн пристроїв.


Читати також:

  1. Експерти знизили прогноз щодо українського ринку реклами
  2. Прогноз розвитку ринку електронних гаджетів
  3. Смарт-браслети лідирують на ринку гаджетів, що носяться
  4. Ринок ноутбуків: на що очікувати?
  5. На ринку планшетів зафіксували спад

Тема : industry News,News