Прогноз зростання глобальної торгівлі погіршено

На фоні зниження попиту в Азії та інших країнах світу Всесвітня торгова організація (ВТО) погіршила прогноз зростання глобальної торгівлі з очікуваних 3,3% до 2,8% за результатами поточного року. Про це повідомляє УНІАН.

Також ВТО був переглянутий прогноз зростання світової торгівлі в 2016 році: з 4% до 3,9%.

У повідомленні на сайті ВТО повідомляється: “Через зниження попиту в Китаї, Бразилії, а також в інших країнах, що розвиваються, обсяги глобальної торгівлі продемонструють приріст не більш аніж на 2,8% за підсумками поточного року. А обсяг торгівлі за результатами 2016 року навряд зросте більш аніж на 3,9%, у будь-якому разі буде нижчим за середньорічний показник зростання в 5%, що фіксувався з 1995 по 2015 рр”.

Зі слів Роберто Азаведо, гендиректора ВТО, в умовах зростання бідності і в період глобальної невизначеності ринок потребує нових імпульсів розвитку торгових відносин. Пан Азаведо наголосив: “Учасники ВТО повинні стати основним джерелом зростання шляхом об’єднання зусиль на декількох фронтах, в т.ч. шляхом торгових перемовин”.

Нагадаємо, за перші 6 місяців поточного року в світовій торгівлі був зафіксований найбільш відчутний спад від початку кризи 2009 року, про що повідомляє видання Financial Times. Так, за перші три місяці обсяги глобальної торгівлі просіли на 1,5%, якщо порівнювати з попереднім кварталом, а у другому кварталі спад дорівнював 0,5%.


Читати також:

  1. Прогноз зростання світової економіки
  2. Обсяг роздрібної торгівлі зменшився
  3. Прогноз зростання світового ВВП знижено
  4. Обсяг світової торгівлі сягнув рекордного рівня
  5. Обсяги зовнішньої торгівлі товарами зросли

Тема : News