Промисловість відновлюється

Згідно з даними Державної служби статистики, темпи спаду промислового виробництва загальмувалися майже до 2%. Експерти зізнаються, що цей показник виявився кращим за їхні прогнози. Позитивна динаміка спостерігалася здебільшого за рахунок поновлення харчової промисловості. Однак подальша ситуація не сприяє зростанню − світові ціни на метал продовжують знижуватися.

За результатами березня поточного року, спад промисловості становив 5,2% відносно до аналогічного періоду 2012 року. У квітні спад був зафіксований на рівні 2,2%, у той же час скоротився і кумулятивний показник зниження – до 4,2% з 5%.

Щодо харчової промисловості, то в березні вона демонструвала спад майже на 4%, а зараз спостерігається зростання на 1,6%. Аналітики цей вихід з кризи пов’язують з нульовою інфляцією і стабільним курсом гривні, що стимулювали внутрішній попит. Окрім того, за останні місяці зріс продуктовий імпорт в країни Близького Сходу і Північної Африки.

Держстат також фіксує поступове покращення ситуації й в інших галузях промисловості. Приміром, металургія уповільнила спад з 7% до 4,9%, а машинобудівництво – з 20,3% до 8,8%. Втім, покращення ситуації з металургією насправді не є показовим, адже, порівняно з березнем, для виробництва характерне нульове зростання.

Машинобудівна галузь демонструє позитивні зміни не за рахунок покращення ситуації для автовиробників. Спад у транспортному машинобудівництві знизився з 21,5% до 19,8%. Помітне покращення відбулося й у виробництві комп’ютерів, оптичного та електронного обладнання. Так, опісля зниження показників на 20% галузь показала квітневий приріст на 14%. У хімпромі спад загальмувався з 23% до 19%.

Попри поступове поновлення промисловості, експерти за підсумками року не розраховують на відчутний приріст. За попередніми прогнозами, він становитиме 0,4%.


Читати також:

  1. Падіння промвиробництва в Україні триває, а роздрібна торгівля процвітає
  2. Зростання промвиробництва в січні 2012-го становило 2%
  3. У 2011 році зростання промислового виробництва склало 7,3%
  4. В Україні продовжує падати обсяг промислового виробництва
  5. Українська економіка погіршує показники

Тема : News