Рада збирається спростити ведення бізнесу для емітентів цінних паперів

Верховна Рада України має намір спростити ведення бізнесу і залучення іноземних інвестицій для емітентів цінних паперів, повідомляє інформаційне агентство «Українські Новини».

Так, у першому читанні законопроекту № 5592-д за прийняття документа проголосував 231 депутат. Мінімально необхідна кількість голосів – 226.

У документі зазначається, що юрособи, створені відповідно до законодавства держави, яка здійснює військову агресію, або ж контрольовані громадянами такої держави, не можуть здійснювати в Україні емісію цінних паперів. Окрім цього, якщо емітент зареєстрований на тимчасово окупованій території, йому заборонено реєструвати випуск цінних паперів.

Під час реалізації переважного права акціонерів на купівлю акцій додаткової емісії з метою уникнення зловживань передбачено, що 75% голосів акціонерів ПАТ від їх загальної кількості приймається рішення щодо невикористання вказаного права і 95% − акціонерами ПрАТ.

Також стало відомо, що ВРУ не дозволила випуск електронних грошей небанківським фінустановам. За законопроект № 5361-д, що полегшував вихід на український ринок міжнародних платіжних систем, проголосували 180 депутатів, тоді як для ухвалення документа необхідно 226 голосів.

Автори законопроекту пропонували надати небанківським фінансовим установам право емітувати електронні гроші за умови, якщо вони мають ліцензію на переказ коштів без відкриття рахунків. Нагадаємо, наразі таким правом наділені лише банки.

Згаданим документом пропонувалося дозволити випускати електронні гроші Держказначейству. Ці кошти мали б прийматися в рахунок сплати зборів, податків та інших платежів. Також законопроект передбачав можливість оплачувати товари і послуги електронними грішми, випущеними нерезидентами.


Читати також:

  1. Інвестори в Україні позбуваються цінних паперів
  2. НКЦПФР підвищує вимоги до емітентів
  3. Найкращі країни для ведення бізнесу
  4. Умови ведення бізнесу значно спрощено
  5. Запровадження податку з обороту зі ставкою 2-2,5% ускладнить ведення бізнесу в Україні

Тема : News