Рейтинг країн з найвищим рівнем якості життя

Згідно з дослідженням організації Social Progress Imperative, скандинавські країни отримали найвищий індекс соціального прогресу, пише ubr.ua.

Цікаво, що більші і багатші країни отримали нижчу оцінку, тож розмір ВВП на одиницю населення не є єдиним показником рівня життя. Лідерами стали розвинені країни, тож потужна економіка має вплив на якість життя мешканців держави.

Індекс соціального прогресу розраховували за трьома основними параметрами, серед яких: базові людські потреби (дах над головою, санітарні умови, медобслуговування), основи добробуту (доступ до технологій, освіта, очікуваний термін тривалості життя), а також можливості, що стосуються особистісних прав і сприяють толерантності в суспільстві.

Лідером рейтингу стала Фінляндія із результатом 90,09 бала (зі 100 можливих). Ця країна здобула високі результати майже за всіма показниками. Друге місце посіла Канада – 89,49 бала. Аналітики особливо відзначили систему охорони здоров’я і освітні можливості цієї країни.

Трійку лідерів замкнула Данія, отримавши 89,39 бала. Тут дослідники відзначили високий рівень рівності прибутків і соціальну мобільність. Найвищі оцінки Данія отримала за критерієм “базові людські потреби”, однак показники охорони здоров’я могли бути й вищими.

Австралія здобула 89,13 бала в рейтингу, відзначившись високим рівнем освіти, особистісними свободами і хорошими можливостями для роботи. Але над рівнем толерантності в цій країні потрібно попрацювати.

Також до ТОР-10 країн із найвищою якістю життя увійшли Швеція, Норвегія, Нідерланди, Великобританія та Ісландія.


Читати також:

  1. Оприлюднено рейтинг країн з найвищим рівнем економічної свободи
  2. Україна увійшла в рейтинг країн з найбільш якісною вищою освітою
  3. Рейтинг конкурентоспроможності країн у сфері туризму
  4. Україна стала 71 в рейтингу процвітаючих країн світу
  5. Рейтинг регіонів за рівнем зарплат

Тема : News