Реєстрація договорів оренди землі: важливі новації

Мін’юст активував сервіс, за допомогою якого можна здійснювати реєстрацію оренди землі онлайн, повідомляє прес-служба відомства, пише Ubr.ua.

Зі слів Наталії Бернацької, першого заступника міністра юстиції, у такий спосіб можна буде подати заяву на реєстрацію договору оренди землі за кілька хвилин, не гаючи часу на очікування в чергах і комунікацію з чиновниками.

Експерт зазначила, що з метою реєстрації підписаного контракту слід зберегти сканкопію документа про оренду землі с/г призначення і завірити ці дані власним електронним цифровим підписом.

Використовуючи новий онлайн-сервіс, можна ще на етапі оформлення заявки перевірити код земділянки в Держземкадастрі. Тож, якщо ділянки в ньому немає або її номер неправильний, подати заявку буде неможливо.

У Мін’юсті зазначають, що реєстрація договорів на оренду землі дає змогу орендатору уникнути ситуацій, коли в нього можуть забрати ділянку або передати в оренду іншій людині під час збору врожаю.

Раніше повідомлялося, що Міністерство юстиції запровадило механізм, який уможливлює вирішення проблеми подвійних договорів. Нововведення полягає в автоматичному обміні даними між реєстром майнових прав і Держгеокадастром.

Реєстратор не може завершити процедуру внесення даних і закрити розділ у реєстрі, допоки не підвантажаться в автоматичному порядку дані з Держкадастру щодо наявності чи відсутності реєстрації земділянки.

У такий спосіб відомство вирішує проблему рейдерських захоплень аграрних підприємств, адже такі, здебільшого конфліктні, ситуації відбуваються через подвійні договори оренди землі.


Читати також:

  1. В Україні укладено майже п’ять мільйонів договорів оренди землі
  2. Високі комунальні платежі стимулюють ринок оренди нерухомості
  3. Вартість оренди квартир в Україні
  4. Ринок оренди квартир. Підсумки травня 2013 року
  5. В Україні можуть змінитися правила купівлі землі

Тема : News