Ринок будматеріалів зріс на чверть

У вересні поточного року вітчизняний ринок будматеріалів погіршив показники на 2,6%, якщо порівнювати із даними серпня, натомість ринок будробіт продемонстрував зростання на 11,3%. Про це повідомляє агентство PAU у даних звіту “Огляд розвитку будівельної галузі України”, пише ubr.ua.

Так, за підсумками дев’яти місяців цьогоріч ринок будівництва в країні показав позитивну динаміку на 13,2%, а ринок будівельних матеріалів − на 25,3% порівняно з даними за аналогічний період торік.

До речі, наразі український будівельний ринок перебуває у фазі зростання і сезонного зниження активності.

За період січень − вересень обсяг виконаних будівельних робіт дорівнював 43,95 млрд грн. Приріст відбувся за рахунок комерційного (+17%), житлового (+13,4%) та інфраструктурного (+11%) будівництв.

Обсяг збуту будматеріалів на вітчизняному ринку у вересні 2016-го сягнув 3,82 млн тонн, що на 2,6% менше за результат серпня. Обсяг виробництва становив 3,52 млн тонн, що нижче за показник попереднього місяця на 5,1%. Обсяг реалізації за період січень − вересень 2016 року був на 25,3% більшим за аналогічний торік.

Різні сегменти ринку будматеріалів продемонстрували нерівномірну динаміку: від 37%-го зниження до 100%-го приросту, а 82% сегментів показали зростання. Натомість у I кварталі цьогоріч 59% сегментів покращили  результати.

До речі, у III кварталі поточного року ВВП зріс на 1,8%, якщо порівнювати з даними аналогічного періоду 2015 року. За II квартал показник покращився на 1,4%, а за I – лише на 0,1%, повідомляє Держстат.


Читати також:

  1. Ринок техніки й електроніки суттєво зріс
  2. Ринок ПК зріс удвічі
  3. Український ринок побутової техніки зріс
  4. Ринок побутової техніки й електроніки зазнав падіння
  5. Глобальний ринок електроніки, що носиться, суттєво зріс

Тема : industry News,News