Ринок нерухомості досягнув дна?

Український ринок нерухомості, на думку експертів УНІАН, досягнув свого цінового дна, адже від середини 2014 року через складну економічну ситуацію і зниження купівельної спроможності населення він стрімко падав.

Як відзначив Сергій Злидень, президент Асоціації експертів з нерухомості, наразі ціни на житло стабільні − не спостерігається ані спадів, ані здорожчань. І поки навіть зростання курсу долара, яке мало місце минулого тижня, ніяк не вплинуло на вартість житла.

Втім, попри загальну стабілізацію цін, ринок залишається у стані стагнації, тож зростання обсягів продажів житла не спостерігається.

Окрім цього, пан Злидень відзначив, що економіка України “відштовхнулася від дна”, але покращення ситуації на ринку нерухомості відбудеться не раніше березня 2016 року, адже цей сектор економіки доволі інертний.

Зі слів іншого експерта, Володимира Даниленка, комерційного директора компанії “Альянс Новобуд”, попри кризову ситуацію девелопери намагаються зводити нові об’єкти, пристосовуючись до умов ринку − як у столиці, так і в області закладаються нові майданчики. Експерт вважає, що український ринок нерухомості підтримується бажанням українців конвертувати нестабільну гривню в квадратні метри, адже довіра до банківської системи залишається низькою.

Пан Даниленко прогнозує, що найближчим часом ринок нерухомості має всі шанси зростати, але основну роль у його розвитку гратиме політичний фактор: у випадку сприятливої політичної ситуації обсяги продаж житла в 2016 році зростуть приблизно на 7-10%.


Читати також:

  1. Що буде з українським ринком нерухомості у 2015 році?
  2. Інвестиції у ринок нерухомості зростуть?
  3. У вересні ринок нерухомості припинить діяльність?
  4. У 2025 році ринку нерухомості настане кінець?
  5. Світовий ринок акцій та облігацій за серпень продемонстрував ріст

Тема : News