Ринок онлайн-освіти стабільно зростає

Згідно з інформацією TechNavio, спеціалістів із дослідження техноринку, онлайн-освіта в світі з кожним роком стає все популярнішою. Приміром, за 2014 рік кількість університетів, що пропонують онлайн-курси, зросла до 400.  Експерти прогнозують ринку онлайн-освіти щорічне зростання на 5,23% до 2018 року.

Зі слів Романа Хміля, колишнього голови освітнього фонду BrainBasket, економічна криза не вплине на онлайн-освіту ані в Україні, ані в Росії, адже впала купівельна спроможність, а потреба в сучасних знаннях лише зростає, тож освітні онлайн-платформи і віддалене репетиторство ставатимуть все популярнішими.

В Україні і Росії, окрім широковідомих Udacity, Coursera і edX, працюють також освітні платформи на базі університетів. Приміром, минулоріч відбувся запуск Prometheus (КНУ, КПІ і НАУКМА) − платформи з безкоштовними масовими курсами найкращих викладачів України. Від старту проекту в жовтні 2014 року на сайті вже зареєструвалися 70 тис. користувачів. Наразі платформа пропонує 16 курсів різної направленості.

З 2010 року в Росії діє схожа платформа Uniweb (МДУ, МДІМО), що пропонує 67 курсів. Також на платформі доступні одна програма МВА і дев’ять програм підвищення кваліфікації. Втім, Uniweb не є повністю безкоштовним: за отримання диплому після проходження частини курсів користувач повинен заплатити.

У сегменті онлайн-освіти в Україні від 2013 року працює стартап Preply. Це онлайн-платформа, що призначена для пошуку репетиторів. Від початку створення платформа допомагала в пошуку онлайн або локального репетитора лише з англійської мови, але згодом були додані й інші мови, але вже із вересня за допомогою платформи можна буде знайти репетитора з будь-якого шкільного предмету або ж педагога з вокалу, музики тощо.

Як зазначає СЕО цього стартапу, Кирило Бігай, серед українців все більшої популярності набувають заняття по скайпу, що допомагає неабияк зекономити кошти, навчатися в комфортних умовах вдома та користуватися послугами не лише репетиторів свого міста, але й світу.


Читати також:

  1. Ринок онлайн-реклами зріс на 14%
  2. Світовий ринок онлайн-торгівлі змінить лідера?
  3. Ринок хмарних технологій зростає
  4. Вітчизняний ринок прямих продажів зростає
  5. Особливості національного онлайн-шопінгу в 2013 році

Тема : industry News,News