Ринок планшетів продовжує падіння

Шостий квартал поспіль експерти фіксують зниження продажів планшетів. Таку інформацію повідомляє IDC в новому дослідженні ринку планшетних ПК у I кварталі поточного року, передає ubr.ua.

За звітний період було продано 39,6 млн пристроїв, а це менше на 14,7% ніж минулоріч за аналогічний період. Найбільша кількість планшетів була реалізована в 2013 році – 78,6 млн одиниць. З того часу обсяг проданих ґаджетів постійно падав навіть попри практику святкових розпродажів наприкінці кожного року.

У повідомленні зазначається, що класичні планшети люди частіше купують на заміну старим, аніж в якості першого пристрою. Можна сказати, що планшетні ПК вичерпали себе, ціни на них знижуються, тож вони поступово стають бюджетними ґаджетами.

Єдиний сегмент, що стрімко розвивається, – «таблетки», до яких можна приєднати окрему клавіатуру. Так, в I кварталі таких пристроїв було продано 4,9 млн одиниць або 12,4% від реалізованих планшетів, хоча раніше їх частка була незначною.

Найбільшими поставниками планшетних ПК за підсумками I-го кварталу 2016 року стали Apple (25,9%), Samsung (15,2%) та Amazon (5,7%).

Також стало відомо, що в I-му кварталі цьогоріч, за інформацією Juniper Research, у світі було реалізовано на 6% менше «розумних телефонів», аніж за аналогічний період 2015 року. Серед причин – спад продажів iPhone, а також проблеми зі збутом практично в усіх виробників смартфонів.


Читати також:

  1. Продажі планшетів впали?
  2. Глобальний ринок планшетів скорочується вже рік
  3. У I кварталі український ринок смартфонів і планшетів скоротився
  4. В Україні стрімко зростає ринок планшетів
  5. Продажі планшетів невдовзі впадуть?

Тема : industry News,News