Ринок стартапів в Україні суттєво зріс

За підсумками минулого року ринок стартапів в Україні зріс на 20-30%, поділився своїми спостереженнями Денис Довгополий, президент GrowthUP Group, під час доповіді на прес-конференції на iForum, повідомляє delo.ua.

Експерт зазначив, що криза завжди позитивно впливає на створення стартапів. Окрім цього, на ринку сформувалася відкладена пропозиція, адже в 2013-2014 рр. люди не поспішали братися за щось нове, починати бізнес, а щойно економіка стала оживати, кількість стартапів поступово почала зростати.

Згідно з прогнозом пана Довгополого, у поточному році частка проектів, орієнтованих на світовий ринок, буде збільшуватися. Втім, очікується, що за обсягом інвестицій не вдасться перевищити результат минулого року.

Кількість стартапів зросла також завдяки сильній позиції аутсорсингу, адже 1-2% працівників цієї галузі засновують власні компанії. Зважаючи на її потужність, йдеться про десятки і навіть сотні людей щороку.

Загалом 2015 рік відзначився збільшенням частки грошей з України в сумарному обсязі інвестицій у стартапи, що сягнула 30%. Це сталося за рахунок створення в 2014-2015 роках вітчизняних інвестиційних структур, які відразу ж почали активно вкладати кошти. Однак у наступні роки на ринок виходитимуть європейські інвестори, тож частка українських, можливо, зменшуватиметься, відзначає промовець. Загалом хорошим показником на ринку стартапів є рівні частки іноземних і вітчизняних інвестицій.

Також стало відомо, що цьогоріч кількість угод з продажу бізнесу зросте, адже на фоні стабілізації макроекономічних показників експерти очікують підйом рівня інвестицій в Україну. Про це зазначив Денис Лисенко, управляючий партнер юридичної фірми AEQUO,  виданню ubr.ua.


Читати також:

  1. Український ринок інтернет-реклами відчутно зріс
  2. Український ринок побутової техніки зріс
  3. Ринок смартфонів зріс на 45%
  4. В Україні суттєво скоротиться кількість банків?
  5. Ринок онлайн-реклами зріс на 14%

Тема : industry News,News