Ринок торгової нерухомості в столиці зросте

За поточний рік компанія JLL прогнозує зростання торгових площ на 340%, адже роздрібний товарообіг збільшився уперше за два роки. Якщо порівнювати показник з даними за останній квартал 2015 року, то вакантність у ТЦ впала на 1%, повідомляє Українська рітейл асоціація.

Орендні ставки на торгові площі залишилися на попередньому рівні, зазначають експерти.

У компанії JLL повідомили, що в столиці нараховується три десятки якісних торговельно-розважальних центрів, загальна площа яких становить 801,1 тис. м2. За I квартал 2016 року обсяг доступної площі через закриття ТЦ «Альта Центр» скоротився на 16 тис. м2.

Втім, до кінця поточного року було заплановано відкриття ще трьох торгових центрів (далі − ТЦ) (166 тис. м2), один з яких вже відкрили – ТЦ New Way у Дарницькому районі. Загальна площа торгових площ для оренди в ньому дорівнює 17 тис. м2.

Аналітики зазначають, що найбільша концентрація ТЦ на одиницю населення зафіксована в Голосіївському районі, де на тисячу осіб припадає 729 м2. На другому місці – Оболонський район – 566 м2.

Найменше якісних торгових площ знаходиться у Святошинському районі – 105 м2 на тисячу осіб, а також у Дарницькому – 128 м2 і Деснянському – 178 м2.

Нагадаємо, торік в Україні ринок торговельної і офісної нерухомості скоротився втричі. Так, у столиці у 2015 році відкрився лише один ТЦ площею 13,6 тис. м2, а попереднього року показник був вищим в 11 разів – 155 тис. м2.


Читати також:

  1. Оренда торгових площ у столиці здешевшала
  2. Будинки у столиці здорожчали на 75,9%
  3. Перекіс у бік комфорту: стрімке подорожчання офісів у столиці
  4. Ринок нерухомості в Україні завмер?
  5. Які квартири обирають українці

Тема : industry News,News