Рівень довіри до світової економіки значно знизився

За даними опитування експертів Мюнхенського інституту економічних досліджень IFO, показник упевненості щодо перспектив глобальної економіки опустився до трирічного мінімального значення, повідомляє ubr.ua.

Так, індекс довіри до світової економіки понизився на 4,5 п., сягнувши показника 86 п. у III кварталі, що є рекордно низьким результатом за останні роки.

Експерти оцінюють нинішній стан глобальної економіки як незадовільний, а їхні економічні прогнози гірші, ніж у минулому кварталі.

Для липневого огляду дослідниками інституту було опитано 1 086 фахівців з економіки в 115 країнах світу. Учасникам запропонували оцінити поточну ситуацію в глобальній економіці і висловити свою думку щодо очікувань.

Як вдалося з’ясувати, тренд до зростання економіки, що спостерігався в останньому кварталі, змінився на протилежний майже в усіх регіонах. Вагому роль у формуванні песимістичних настроїв зіграло рішення Великобританії про вихід з Європейського Союзу. Серед інших причин – уповільнення зростання економіки азіатських країн.

Втім, настрої економічних експертів Східної Європи в Євросоюзі покращилися. В Азії показник знизився до найнижчого значення за останні сім років, а в США він трохи вищий за середнє довготермінове значення.

Покращення настроїв було зафіксоване і в країнах СНД і Латинській Америці.

Також стало відомо, що в 2016 році товарообіг між Україною й Індією зросте на 15-20% до 2,1-2,2 млрд дол. Про це зазначив Манодж Кумар Бхарті, посол Індії в Україні.


Читати також:

  1. Прогноз зростання світової економіки погіршився
  2. Рівень споживчої довіри українців критично знизився
  3. Всесвітній банк прогнозує спад росту світової економіки
  4. МВФ прогнозує повільне зростання світової економіки
  5. Зростання світової економіки у наступному році не очікується

Тема : industry News,News