Рівень тіньової економіки в Україні падає

У першому кварталі цьогоріч рівень тіньової економіки в Україні впав на 5 в. п., якщо порівнювати з даними за аналогічний період торік, і становить 41% ВВП. Таку інформацію повідомляє ubr.ua із посиланням на показники Мінекономрозвитку.

“Згідно з попередніми розрахунками міністерства, за звітний період показник тіньової економіки становив 41% від офіційного українського ВВП, а це на 5 в. п. менше за показники відповідного періоду минулоріч”, − зазначається у звіті.

Серед основних факторів, що спричинили детінізацію економіки, – покращення бізнес-клімату через дерегуляцію, посилення макроекономічної стабілізації, вихід із тіні українських зарплат через зниження єдиного соціального внеску, а також поступове відновлення зв’язків між галузями в економіці.

Втім, стримуючими факторами детінізації є скорочення обсягів кредитування корпоративного сектора, російські транзитні обмеження, спад цін на основні експортні товари, контрабанда на непідконтрольних територіях, а також затримка кредитування Міжнародного валютного фонду.

До речі, у 2015 році рівень тіньової економіки в Україні становив 40% офіційного ВВП.

Також стало відомо, що за умови успішної реалізації реформ у 2017 році Україна має шанси залучити 3-5 млрд дол. інвестицій. Про це повідомляє Борис Ложкін, голова Національної інвестиційної ради.

Експерт зазначив, що отримані кошти дозволять збільшити ВВП на рівні 6,5-9% на рік. Втім, зараз держава не може запропонувати інвесторам готові проекти для вкладення, приміром, 5-10 млрд грн.

Раніше пан Ложкін повідомив, що для того, щоб український ВВП щороку зростав на 6,5-9% протягом 2017-2036 рр., необхідно залучити до 2036 року додатково 120-200 млрд дол. зовнішніх інвестицій.


Читати також:

  1. Рівень довіри до світової економіки значно знизився
  2. Прогноз зростання світової економіки погіршився
  3. Прогноз зростання світової економіки
  4. Ринок ІРО падає
  5. Рівень промислового виробництва в Україні знизився

Тема : industry News,News