Роботу українських ріелторів планують урегулювати

Як повідомляє “Комсомольская правда в Украине”, Мінекономрозвитку підготувало законопроект щодо регулювання ріелторської діяльності в Україні, яким визначена її правова основа та основні норми держрегулювання роботи ріелторів.

Передбачається, що майбутній Закон України “Про особливості здійснення ріелторської діяльності” створить надійну систему захисту прав замовників ріелторських послуг, а також забезпечить відповідний професійний рівень учасників ринку.

Наразі ж діяльність українських ріелторів законодавчо не врегульована, і ріелтори здебільшого працюють як підприємці, що здійснюють діяльність із надання інформаційних послуг. Відсутність законодавчих основ часто призводить до того, що на ринку працюють напівлегальні, “сірі” ріелтори. Така ситуація негативно впливає не лише на рівні захисту прав споживачів, але й на весь ринок нерухомості у цілому.

За словами Ігоря Шевердина, директора департаменту державної регуляторної політики і розвитку підприємництва Мінекономрозвитку, у Європі посередницька діяльність в операціях із нерухомим майном регламентована суворо: послуги ріелторів підлягають обов’язковому ліцензуванню, а споживач на законодавчому рівні захищений від неналежної якості послуг,  оплата роботи посередника контролюється держорганами.

Також нагадаємо, що з 1 вересня 2013 року вступає у силу обмеження Національного банку щодо розрахунків готівкою, сума яких перевищує 150 тис. грн. Покупець, щоб сплатити продавцеві, змушений буде відкрити рахунок у банку та сплатити комісію. За попередніми розрахунками експертів, додаткове фінансове навантаження може становити до 3% від вартості об’єкта. 


Читати також:

  1. Більшість українських студентів суміщають роботу з навчанням
  2. Органи нагляду зобов’яжуть зупиняти роботу підприємств тільки за рішенням суду
  3. У жовтні металурги планують скоротити виплавку сталі
  4. Прогноз Moody’s для українських банків
  5. Українців мотивує почуття відповідальності за роботу, що виконується

Тема : News