Ряд галузей позбавлять податкових пільг

Уряд готує чергові поправки до Податкового кодексу.

Міністерство доходів і зборів уріже перелік галузей, які мають преференції зі сплати податку на прибуток, пише «Комерсант-Україна». У міністерстві такий крок пояснили тим, що надання пільг призводить до скорочення надходжень у державну скарбницю, організації нових схем ухилення від сплати податків і в цілому не створює сприятливих умов для фінансової стабілізації галузей.

Крім того, за результатами аналізу у секторах, які отримали преференції в минулому році, відзначається спад виробництва, тобто пільги, які не стимулюють розвиток, необхідно скоротити, вважають у відомстві Клименка.

До галузей, які потрапляють під скорочення пільг, наданих урядом до 2016-2021 років, можуть потрапити пріоритетні, кінематографія, готельний бізнес, підприємства з видобування та використання газу вугільних родовищ.  Втім, законопроектом не передбачено перегляд преференцій для підприємств аграрного сектору.

Тим часом учасники ринку не задоволені спробою скоротити їх пріоритети зараз, коли вкладення ще навіть не почали окуплюватися.

Так, виробники дитячого харчування вже з початку 2014 позбудуться пільг зі сплати податку на прибуток. Проте минулого року сектор показав 25% зростання виробництва, відзначає генеральний директор Національної асоціації виробників дитячого харчування, молочно-консервної та сокової продукції «Укрконсервмолоко» Тамара Нагайцева. На її думку, галузь потребує пільг, що дозволить не тільки наростити виробництво, а й впровадити нові технології.

Підприємства, що займаються видобутком корисних копалин, також постраждають від позбавлення преференцій. Без них цей бізнес просто зупинить потік інвестицій в розвідувальні роботи, каже Леонід Рубаненко, президент Спілки податкових консультантів. Від цього постраждає енергетична незалежність країни, нарікає він.

Крім того, свіжі поправки спрямовані на скасування розрахунку податкових різниць, а також на удосконалення оподаткування фінансових установ.


Читати також:

  1. Уряд визначив галузі, що отримають податкові пільги
  2. Уряд розповів про макропоказники на наступний рік
  3. Запровадження податку з обороту зі ставкою 2-2,5% ускладнить ведення бізнесу в Україні
  4. Податкова служба готова до запровадження загального декларування доходів
  5. В Україні покращився бізнес-клімат

Тема : News