Що буде з українським ринком нерухомості у 2015 році?

Рік, що минає, виявився нелегким для девелоперів. І якщо у лютому-травні, попри суттєву девальвацію, забудовники втримували ціни на квартири у новобудовах на рівні 8 грн/дол. за рахунок запасу будматеріалів, то вже наприкінці року вони оголосили нові ціни згідно з поточним курсом. Про це повідомляє meget.kiev.ua.

У 2015 році ринок нерухомості визначатиметься законодавчими нововведеннями, адже зростуть тарифи на житлово-комунальні послуги, отже, утримувати великі квартири стане дорожче. Також посилюється податок на нерухомість. Окрім цього, придбання нерухомості стане для податківців маркером наявності “сірих” прибутків.

За 2014 рік вартість житла у нацвалюті зросла на 30-70%, а у доларах ціни трохи впали. Покупці попри це залишились у виграші, адже зазвичай заощадження на крупні витрати конвертувалися у валюту.

Появі нових проектів на ринку житла у столиці та інших містах сприяли потоки мігрантів з Криму і східних областей України. Зі слів Олександра Попова, директора проектної групи “Архіматика”, зараз українців, що бажають змінити якість життя, притягує не лише Київ, але й міста Західної України, особливо Львів.

Загалом експерти у наступному році очікують зростання цін на нові метри і падіння вартості старих квартир. Вторинне житло у 2014 році суттєво втратило свої позиції ─ співвідношення кількості угод становила 60:40 на користь нового житла.

Також очікується, що нерухомість знову стане інвестиційно привабливою. Так, у 2014 вже зафіксований попит на великі за площею квартири (до 100-120 м2) для облаштування в них міні-готелів.


Читати також:

  1. Інвестиції у ринок нерухомості зростуть?
  2. Прогноз: у вересні ціни на столичну нерухомість почнуть зростати
  3. У 2025 році ринку нерухомості настане кінець?
  4. Ціни на квартири впали в усіх районах столиці
  5. Іноземні інвестори знову зацікавилися Україною

Тема : News