Що буде зі споживчими настроями українців?

У червні цьогоріч покращення споживчих настроїв українців може зупинитися через погіршення очікувань щодо відновлення вітчизняної економіки, адже військові дії в зоні АТО активізувалися. Про це зазначив Андрій Шевчишин, провідний експерт Forex Club в Україні.

Завдяки збільшенню обсягу готівки в українців (через виплати Фондом гарантування вкладів ліквідованих банків) у червні  індекс споживчих настроїв покращується, але це сприяє ослабленню гривні, що спричинить негативні девальваційні очікування.

Експерт прогнозує, що якщо ситуація на Донбасі не вийде з-під контролю, показник споживчої інфляції буде стриманим, а через збереження адміністративного регулювання на міжбанку не очікується суттєвих коливань.

“Очікування відновлення української економіки в червні можуть погіршитися, адже зростає напруженість у зоні АТО, що негативно впливає на споживчі настрої. Також ризики для стабільності несуть політичні хвилювання. Окрім цього, фактором, що пригнічує споживчі настрої, може стати зниження активності і зупинка ряду великих промислових підприємств. Загрозою для ділової активності також є спад оборотного капіталу, на фоні проблем із відшкодування ПДВ”, − зазначає Шевчишин.

Тож говорити про відновлення споживчих настроїв наразі рано і для подальшого покращення потрібні більш вагомі фактори: індексація соцвиплат і заробітних плат, зниження тарифів на ЖКГ, активізація медичної і пенсійної реформи тощо.

Нагадаємо, що згідно з результатам дослідження Gfk Ukraine, індекс споживчих настроїв громадян у травні зріс на 4,2 пункти, досягнувши позначки у 45,6 пункти. Серед причин позитивного результату − скорочення інфляційних очікувань, стабілізація валютного ринку та відносний спокій на Донбасі.


Читати також:

  1. Споживчі настрої українців покращилися?
  2. Споживчі настрої в Україні покращилися
  3. На скільки зросте зарплата українців за підсумками 2015 року?
  4. Українці суттєво скоротили свої витрати
  5. Якою буде інфляція у 2015 році?

Тема : News