Що очікує на гривню в 2017 році?

Очікується, що протягом поточного року гривня знецінюватиметься і опуститься до позначки 30−32 грн за 1 дол. США, пише видання BusinessUA. В основному нацвалюта зазнає коливань на початку 2017-го та наприкінці.

Зі слів Дмитра Боярчука, директора аналітичної групи Case Ukraine, ослаблення гривні на ціни критично не вплине, хоча вони й зростатимуть протягом року. Загалом очікується, що показник інфляції буде нижчим, аніж минулоріч. Також експерт зазначив, що девальвація вагомо не позначиться на вітчизняній економіці.

Віталій Шапран, представник Українського товариства фінансових аналітиків, повідомив, що прискорення ослаблення нацвалюти можливе у випадку обвалу цін на залізорудну сировину і сталь.

Серед основних факторів знецінення гривні експерти називають націоналізацію «ПриватБанку», надлишок гривневої ліквідності на ринку після бюджетних виплат Уряду наприкінці минулого року, а також корупцію.

До речі, нещодавно Прем’єр-міністр Володимир Гройсман на прес-конференції в Чернігові повідомив, що Нацбанк має в своєму розпорядженні достатню кількість фінансових важелів і резервів валюти, щоб стабілізувати курс гривні.

Так, пан Гройсман зазначив, що наявні коливання гривні сезонні і жодним чином не пов’язані із підвищенням мінзарплати.

До речі, за інформацією аналітиків Bloomberg, цьогоріч волатильність гривні не буде значною, тож вона буде найстабільнішою валютою у світі. Так, за підрахунками експертів, за підсумками 2017 року показник інфляції не перевищить 10%.


Читати також:

  1. Що очікує українську економіку в 2017 році?
  2. У 2017 році українці житимуть краще
  3. Що загрожує світові у 2017 році?
  4. Цінова політика у 2017 році: на що чекати в новому році?
  5. Тренди онлайн-маркетингу в 2017 році

Тема : News