Що очікує на підприємців-спрощенців?

Згідно з меморандумом України і Міжнародного валютного фонду, нещодавно оприлюдненого на сайті Мінфіну, Україна зобов’язалася посилити вимоги до “спрощенки”, повідомляє видання “Економічна правда”.

У документі зазначається, що вимоги до режиму спрощеного оподаткування будуть значно посилені від 1 січня 2018 року. Також меморандум зобов’язує владу стримуватися від введення пільгового оподаткування. Як виняток – компанії, що працюють в індустріальних зонах.

До кінця квітня цього року до Верховної  Ради України будуть надані проекти законів, що забезпечать гармонізацію обліку платежів єдиного соціального внеску і податку на доходи фізосіб. Українська влада в меморандумі до 2018 року пообіцяла легалізувати азартні ігри, а також видобуток бурштину, що допоможе наповнити бюджет.

Також Україна зобов’язується пришвидшити реформу адміністрування податків, зокрема, відмінити мораторій на проведення трудових перевірок малого бізнесу і збільшити штрафи за працевлаштування без належного оформлення, а також посилити вимоги до оподаткування за спрощеною системою. Планується мінімізувати ризики тінізації економіки через підвищення мінзарплати.

До речі, з меморандуму стало відомо, що протягом поточного року Україна повинна провести пенсійну реформу, створити антикорупційні суди, переглянути і монетизувати субсидії, створити нову службу для розслідування фінзлочинів проти держави, змінити законодавство для посилення процедури визнання підприємств банкрутами, завершити мораторій на продаж землі до кінця поточного року тощо.

Зі слів Олега Гетмана, експерта групи “Податкова та бюджетна реформа” Реанімаційного пакета реформ”, ліквідація спрощеної системи − не вихід, адже вона захищає мільйони малих підприємців, дозволяючи забезпечити себе і уникнути складної бюрократичної тяганини. Крім того, підприємців в Україні небагато, адже їх менше ніж бюджетників.


Читати також:

  1. Спрощенців стає більше
  2. Ставки податків для спрощенців змінювати не будуть
  3. На металургійні підприємства очікує непростий рік.
  4. В Україні підприємців перевірятимуть за ступенем ризику
  5. Що очікує українську економіку в 2017 році?

Тема : News