Що очікує ринок праці наприкінці поточного року

У кінці 2012 року українські офісні працівники очікували масових скорочень та згортання бізнесу, але початок 2013 року виявився для ринку праці зовсім непоганим.

Згідно з опитуванням, проведеним кадровим порталом hh.ua, зараз українці налаштовані на позитив: 61% працівників впевнені, що друге півріччя поточного року ознаменується хоча б невеликим приростом для компаній. У той же час офісні співробітники не очікують на зростання заробітних плат.

Опитування показало, що кожен другий респондент визнав, що помилився у своїх прогнозах щодо ситуації на ринку праці в 2013 році, хоча в 2012 панували переважно тривожні настрої. Наразі ж головним приводом для позитивних очікувань є те, що прогнози щодо повального закриття підприємств не виявилися правдою.

У кінці 2012 року майже половина опитаних говорили про майбутній ріст компанії, а 31% зазначали про необхідність “протриматися на плаву”. Ще 23% пророчили своїм працедавцям важкі часи. Та мали рацію оптимістично налаштовані українці: їхні прогнози щодо зростання майже справдилися.

У червні цьогоріч лише кожен десятий працівник відмітив, що бізнес став скорочуватися, а 13% зазначили, що наразі компанія переживає складні часи. У той же час третина опитаних вважає, що фірма хоч і утримує свої позиції, але про розвиток бізнесу не йдеться.

Цей рік виявився найуспішнішим для тих, хто працює у сфері інформаційних технологій та телекомунікацій, маркетингових і рекламних компаній, а також для бізнесу, пов’язаного із медициною. Для них періодом активного зростання став початок року.

Втім, перше півріччя не було райдужним для ресторанного і готельного бізнесу, виробничих і будівельних компаній. Кожен четвертий працівник у цих сферах відзначив, що його працедавець ледь зводить кінці з кінцями.

У другому півріччі 2013 року кожен п’ятий не очікує нічого хорошого, а 61% сподівається на зростання компаній. Найбільш позитивно налаштовані аграрії: більш аніж 40% респондентів впевнені, що кінець поточного року принесе активне зростання, що й не дивно, адже саме агросектор переживає підйом.


Читати також:

  1. Бізнес очікує на збільшення числа операцій M&A
  2. Ринок праці в 2012 році
  3. Ринок оренди квартир. Підсумки травня 2013 року
  4. Ринок мобільних додатків зросте до 2015 року
  5. Бізнес очікує на позитивні зміни в економіці країни

Тема : News