Що очікує українську економіку в 2017 році?

Згідно з прогнозом Мінекономрозвитку, у 2017 році український ВВП зросте на 4%. Таку інформацію озвучила Юлія Ковалів, перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі, на інвестиційній сесії «Україна-Китай: Новий Шовковий шлях».

Китайці зацікавилися можливістю будівництва в Україні заводів із зернопереробки, продукція з яких експортуватиметься до Китаю, відзначивши, що робоча сила в нашій державі дешева та якісна водночас. Про це зазначив Чжан Чжунхуа, віце-президент корпорації «Аньхойська зовнішньоекономічна будівельна корпорація», під час сесії.

До речі, у 2015 році Китай став найкрупнішим імпортером з України кукурудзи і ячменю. Так, у КНР було поставлено 18% від експорту кукурудзи, а також 17% − ячменю.

У повідомленні Мінагрополітики йдеться про те, що іранський бізнес зацікавився приватизацією українських державних агропідприємств.

Також нагадаємо, що в I кварталі поточного року обсяг ВВП зріс вперше за останні три роки на 0,1% порівняно з даними за аналогічний період 2015 року. За підсумками 2013 року Держстат зафіксував нульове зростання ВВП, а у 2014-му − спад показника на 6,6%. Падіння за результатами 2015 року було більш суттєвим – 9,9%.

Раніше повідомлялося, що згідно з прогнозом Міжнародного валютного фонду за підсумками поточного року приріст українського ВВП становитиме 1,5%, а в 2017 році – 2,5%. Натомість Світовий банк у своїх передбаченнях стриманіший: очікується, що українська економіка зросте тільки на 1%. А в Мінфіні розраховують на тривідсотковий підйом.


Читати також:

  1. Чи зросте український ВВП у 2016 році?
  2. Світову економіку очікує ще 10 років кризи
  3. Що очікує на сонячну енергетику в 2013 році?
  4. Moody‘s: у 2014 році ВВП України зросте
  5. Прогноз зростання світової економіки

Тема : News