Що відбувалося на ринку праці у червні?

Хоча літо − це традиційна пора відпусток і спаду активності на ринку праці, але цьогоріч від’ємна динаміка була зумовлена ще й негативною ситуацією в політичній і економічній сфері країни. Так, за повідомленням порталу HeadHunter Україна, у червні кількість відкритих вакансій скоротилася на 1/4. Натомість кількість резюме практично не змінилася порівняно із попереднім місяцем.

Найпомітнішого падіння зазнала сфера транспорту і логістики (-36%), фінанси підприємства і бухгалтерія (-34%), сфера продажів (-30%) і закупівель (-31%). Неабияк зменшилася кількість пропозицій роботи для керівників вищої ланки (-37%) і для молодих спеціалістів (-34%). Значно менше “просіли” сфера управління персоналом (-9%), будівництва (-11%), а також юриспруденції (-12%).

Найбільше вакансій у червні працедавці відкривали для працівників IT-сфери і фахівців із продажів. Утім, у червні кількість пропозицій для програмістів впала на 27% порівняно із травневим показником, хоча на цю сферу кризові явища на ринку праці впливають найменше. Також до десятки найактивніших сфер потрапили маркетинг, виробництво, вакансії для молодих спеціалістів, адміністративний персонал, туристична галузь і банки.

Що стосується стану ринку праці у регіонах, у Луганській і Донецькій областях, обвал ринку праці у червні продовжився: кількість вакансій скоротилася фактично вдвічі. Лідером із кількості вакансій традиційно залишається Київ.

До речі, напередодні повідомлялося, що в Україні  представникам робочих спеціальностей значно легше, аніж офісним працівникам. Така ситуація спричинена високою конкуренцією серед “білих комірців” і нестачею на ринку робочого персоналу.


Читати також:

  1. Ринок праці потребує менеджерів з продажу
  2. Кому восени простіше знайти роботу?
  3. У червні офіційний рівень безробіття знизився до 1,6%
  4. Ринок праці в 2012 році
  5. Україні бракує аграріїв

Тема : News