Скільки українців готові до трудової міграції?

Непроста ситуація на українському ринку праці підштовхує українців до пошуків кращого життя за кордоном. Згідно з дослідженням порталу rabota.ua, частка кандидатів, які виявляють готовність до працевлаштування в нових країнах, становить приблизно 20%. Це означає, що кожен п’ятий шукач розглядає варіанти працевлаштування за кордоном.

Аналітики порталу відзначають, що кількість охочих виїхати неабияк залежить від економічної ситуації в країні. Так, у 2009 році частка таких працівників становила 16%, у 2012 − 18%, а в складному 2013-му перевищила 20%. Наразі показник середній і становить 19%.

Найбільше бажання виїхати виявили працівники аграрної сфери і топ-менеджери. Це пов’язано з тим, що аграрна сфера досі вважається проблемною, попри певний прогрес, адже її ще складно назвати сферою зі стабільною регулярною ринковою оплатою праці.

Українські топ-менеджери готові до переїзду через те, що вітчизняний ринок вакансій для них скоротився, тож ті кандидати, хто оцінює свої навички як корисні для працедавців Європи, виявляють бажання виїхати. Тим паче, що в Україні зарплати менеджерів вищої ланки прив’язані до нестабільної нацвалюти.

До п’ятірки охочих знайти роботу за кордоном належать представники виробничої сфери, будівельники та робітники. Для слюсарів, будівельників і різноробочих не проблема знайти місце з достойною оплатою праці в Польщі, Чехії і навіть Ізраїлі та Канаді.

Найменше ентузіазму в готовності шукати роботу за кордоном виявили бухгалтери, представники страхової сфери й торгівлі. Навіть працівники банківської сфери не поспішають задумуватися про кар’єру за кордоном, пропри те, що вітчизняний ринок фінансових послуг не рясніє вакансіями.


Читати також:

  1. Зі столиці у регіони: на що готові українські працівники?
  2. На скільки зросте зарплата українців за підсумками 2015 року?
  3. Скільки українців ведуть бізнес?
  4. Українці витрачають на харчі більшу половину зарплати
  5. Пошук роботи в українців займає більше 6 місяців

Тема : News