Скільки українців отримують «білу» зарплату?

Згідно з інформацією Сергія Білана, першого заступника голови Державної фіскальної служби (далі – ДФС), наразі в Україні працевлаштовано 12 млн осіб, з яких лише 3 млн працюють офіційно і отримують «білу» заробітну плату.

Ще 3 млн – це самозайняті українці, а 7 млн обрали «тінь» і показують свій заробіток не в повному обсязі.

Пан Білан вважає таку ситуацію значною проблемою, тому і ДФС, і держоргани активно працюють над детінізацією зарплат.

Експерт зазначає, що за попередньої податкової системи бізнесу було невигідно платити повну офіційну зарплату, а минулого року ДФС вивела з тіні 102 тис. українців. Втім, ДФС не вживає різких каральних заходів, побоюючись соціального вибуху, адже працедавці можуть у кілька разів зменшити зарплати працівникам.

Серед проблем для наповнення державного бюджету експерт визначає фізосіб, що перебувають на спрощеній системі оподаткування. Її успішно використовують власники крупних підприємств, які укладають із підлеглими договори як із фізособами, замість того щоб сплачувати повну «білу» зарплату і податки.

Нагадаємо, що раніше в Україні було 22 ставки податків, а залишилося всього 11. Справа в тому, що частину податків відмінено, деякі – об’єднано, а ставку ЄСВ зменшено вдвічі.

Також стало відомо, що зараз найбільшою проблемою для шукачів роботи з досвідом є обмежена кількість вакансій, а також високий рівень конкуренції на ринку.

Найважливішим фактором вибору компанії для кандидатів виступає можливість особистісного і професійного зростання (79%), на другому місці – рівень заробітної плати (72%). Такими є результати дослідження «Кращий працедавець – 2015» компанії EY.


Читати також:

  1. На скільки зросте зарплата українців за підсумками 2015 року?
  2. У столиці до 600 тис. працівників отримують зарплату “в конверті”
  3. Скільки українців ведуть бізнес?
  4. Скільки українців користуються Інтернетом
  5. Український ринок праці: що українці думають про свою зарплату?

Тема : News