Скільки українців отримують “білу” зарплату?

Згідно з інформацією кадрового порталу hh.ua, більшість вітчизняних підприємців приховують свої прибутки, заощаджуючи на податках, а зарплати персоналу виплачують у конвертах.

Так, із дослідження порталу стало відомо, що майже 50% українських працівників отримують гроші за виконану роботу неофіційно. Втім, хорошою новиною стало те, що відсоток легальних розрахунків трішки зріс, якщо порівнювати з даними 2014 року, коли «білу» зарплату отримувала лише третина українців.

Експерти пов’язують таку ситуацію із проходженням піку кризи, завдяки чому чимало підприємців почали виходити з тіні.

Цікаво, що найчастіше легальну зарплату отримують співробітники банківського сектору і нафтогазової галузі, держслужбовці, а також страхувальники і представники сфери телекомунікацій.

Майже 30% українських офісних працівників отримують частину зарплати в конверті, а приблизно 22% працедавців розраховуються зі своїми підлеглими   через «чорну касу”. Окрім цього, стало відомо, що високі зарплати дуже рідко повністю «білі».

До речі, фіскали за січень-серпень цьогоріч у ході планових і непланових перевірок суб’єктів господарювання, які сплачували заробітну плату та інші доходи фізособам, виявили порушення податкового законодавства в 61% підприємств. Про це повідомляє прес-служба Державної фіскальної служби України.

Також за звітний період було виявлено 37 тис. осіб, що провадили підприємницьку діяльність без реєстрації.

Окрім цього, стало відомо, що в найбільших містах України зарплатні очікування претендентів перевищують розміри зарплат, які готові платити працедавці, повідомляє rabota.ua. Приміром, кияни сподіваються на оплату праці в 10 тис. грн, але власники фірм готові віддавати тільки 7,5 тис. грн.


Читати також:

  1. Скільки українців отримують «білу» зарплату?
  2. Український ринок праці: що українці думають про свою зарплату?
  3. У столиці до 600 тис. працівників отримують зарплату “в конверті”
  4. Скільки українців користуються Інтернетом?
  5. Скільки українців готові до трудової міграції?

Тема : industry News,News