Скільки заробляють українці?

За даними Держстату, в Україні дедалі більше працівників отримують зарплати, які можна назвати високими. Так, минулого року тих, хто заробляє більше 5 тис. грн щомісяця, побільшало на третину − до 40% працівників, пише “Сегодня.ua”.

Цьогоріч кількість українців, що отримують мінімальну зарплату − 3 200 грн, зросла вдесятеро − до 30% працівників. Експерти ринку праці заявляють, що за рік середні заробітні плати помітно підвищилися, але нерівність в окремих галузях лише поглибилася.

У повідомленні Держстату зазначається, що статистика базується тільки на даних стосовно штатних працівників державних і приватних установ та організацій, яких станом на грудень-2016 нарахували 7,48 млн осіб. Тобто до звіту не ввійшли відомості щодо 4 млн приватних підприємців. У показниках враховано не лише ставки, але й премії, надбавки і доплати без вирахування податків.

Найбільша група працівників – тих, які отримують зарплату в розмірі 5−10 тис. грн (28,1%). Позаторік їх було всього 23,1%. Від 2015 року майже вдвічі побільшало українців із зарплатами 5−10 тис. грн – 7,2% і 12,5% відповідно. Натомість кількість наших співвітчизників з мінімалкою практично не змінилася. Власників середніх зарплат (3,5−5 тис. грн) поменшало − 21,9% і 20,1% відповідно.

Нагадаємо, згідно з даними Кабміну від початку року мінімальну зарплату підвищили 4 млн українців, серед яких 1,55 млн − працівники бюджетних установ і 2,45 – приватних. Втім, на руки наші співвітчизники отримали не 3 200 грн, а 2 576 опісля вирахування податків.


Читати також:

  1. В Україні чоловіки заробляють більше
  2. Українці заробляють найменше
  3. Скільки українців отримують «білу» зарплату?
  4. Скільки українців отримують “білу” зарплату?
  5. Скільки коштів українці забрали з депозитів у 2014?

Тема : News