Складено рейтинг найбільш привабливих регіонів для інвестування

Economist Intelligence Unit провів дослідження інвестиційної привабливості держав.

У нинішньому році найбільш привабливими для інвестування стали ринки Сполучених Штатів і Китаю.

Незважаючи на негативні побоювання, викликані нещодавньою фінансовою кризою, інвестори все ж досить оптимістично налаштовані щодо США та Китаю. Найбільш перспективними сферами для капіталовкладень є сільське господарство, нафтогазова індустрія, інформаційні технології та охорона здоров’я, відзначають експерти.
Однак інвестори стурбовані падінням доходів і нестабільністю боргових зобов’язань розвинених економік, а також «перегрівом» ринків, що розвиваються.

Згідно з результатами опитування 72% бізнесменів вірять у поліпшення економічної ситуації у світі в поточному році. Торік оптимістів було помітно менше – 57%.  Серед регіонів найбільш перспективну позицію займає Азія – у неї вірять 80% респондентів.

У той же час, перше місце за інвестпривабливістю за США. Вкладати в американську економіку вважають вигідним 45% бізнесменів. Трохи відстав Китай, який розмістився на другій сходинці – 42% опитаних вірять в інвестиції в Піднебесну. Блок Південно-Східної Азії замикає трійку лідерів, а Бразилія посіла четверте місце.

Індія, хоча й на п’ятій позиції, але розгубила значну частину потенційних вкладників з 41% до 26%.

Євросоюз, попри всі останні проблеми з імовірною рецесією і посилюванням боргової кризи, усе ж зумів трохи поліпшити свою привабливість перед інвесторами.

Найгіршим місцем для вкладень капіталу респонденти назвали країни Перської затоки, які аналітики об’єднали в один ринок. Цікаво, що Російська Федерація зайняла в рейтингу передостаннє місце. Лише 12% опитаних назвали країну хорошим місцем для інвестицій.

Нагадаємо, український уряд постійно веде роботу з поліпшення бізнес-клімату в державі і збільшення інвестиційної привабливості економіки.


Читати також:

  1. Складено рейтинг найбільш успішних IPO
  2. Складено рейтинг найдорожчих соціальних мереж світу
  3. Рейтинг регіонів за рівнем зарплат
  4. Рейтинг найбільш шанованих компаній світу
  5. Сеул очолив рейтинг найбільш “розумних” міст планети

Тема : News