S&P: макроекономічна ситуація в Україні стабілізувалася

Згідно з даними Standard & Poor’s Ratings Services, український довготерміновий кредитний рейтинг був підтверджений на рівні  “B-/B”, а рейтинг у гривнях залишився із показником “uaBBB-”, прогноз стабільний. Про це йдеться на сайті S&P, пише rbc.ua.

У повідомленні зазначається, що після призначення нового уряду у квітні 2016-го Україні вдалося вийти з політичного глухого кута, коли законодавча діяльність була майже зупинена. Аналітики агентства відзначили, що наразі уряд здійснює необхідні реформи і виконує всі умови задля отримання чергового траншу Міжнародного валютного фонду, який очікується в серпні.

Довготерміновий рейтинг України (“В-”) зумовлений високим рівнем корупції, станом фінсектору, нестабільністю на сході країни і значним обсягом умовних зобов’язань.

У S&P вважають, що в найближчі 12 місяців уряд України буде проводити необхідні реформи і користуватися підтримкою міжнародних кредиторів.

Нагадаємо, що в жовтні наша держава мала переддефолтний показник “SD/D”. Рішення про його підвищення було зумовлене завершенням процесу реструктуризації зовнішнього боргу.

Також стало відомо, що в травні зростання споживчих цін сповільнилося до 0,1%, повідомляє Держстат. Однак через підйом показника у квітні від початку року жити в Україні стало дорожче на 5,2%.

Найбільше по кишенях українців вдарило підвищення цін на алкоголь і тютюнову продукцію (+ 3,3% у травні), транспорт (+2,4%), а також освітні послуги (+0,7%).  З продуктів харчування в травні найвідчутніше здорожчали яйця, м’ясо і фрукти, а ціни на молоко, овочі і цукор впали. Про це пише видання facenews.ua.


Читати також:

  1. Продажі вживаних автомобілів різко знизилися
  2. Експерти: банківська система Україні стала надійнішою
  3. У травні в Україні знизилися споживчі ціни
  4. Ситуація на ринку праці в серпні
  5. Спад промислового виробництва в Україні пришвидшився

Тема : News