Спеціальне мито на імпортні авто: на що очікувати?

Новий податок на імпортні автомобілі почне діяти вже через місяць. До того часу імпортери повинні встигнути наповнити свої автостоянки якомога більшою кількістю автомобілів, які можна буде завезти на територію України ще за старими тарифами.

Загалом слід очікувати, що з 13 квітня (а саме цей день буде початком дії нової системи оподаткування, яка буде чинна три роки) вартість розмитнення нових іномарок зросте від 6,46% до 12,95%. Відсоток нового податку визначатиметься об’ємом двигуна.

Так, для автомобілів з бензиновими двигунами об’ємом від 1 до 1,5 літра відсоток, який слід буде додати до вже звичного 10-відсоткового податку, буде мінімальним і становитиме 6,46%. Для автомобілів з найбільш популярними об’ємами  бензинових двигунів від 1,5 до 2,2 літрів додатковий податок дорівнюватиме 12,95%.

Цікавим є той факт, що ці зміни не зачеплять авто з об’ємом двигуна меншим, ніж 1 літр, та усі автомобілі з дизельними двигунами. Таке рішення цілком очевидне, оскільки вітчизняні автовиробники не є гравцями на ринку автомобілів з дизельними двигунами, а от серед найпопулярнішого середнього класу бензинових автомобілів вони зазнають суттєвого тиску з боку іномарок.

Загалом для потенційних покупців подорожчання автомобіля середнього класу з об’ємом двигуна 1,5 літри, ціна якого раніше стартувала від $ 15 000, сягне $ 1 170, а для автомобіля з двохлітровим двигуном, який коштував $ 25 000, ця сума досягне $ 3 900, що еквівалентно подорожчанню 7,8% та 15,6% відповідно.

Тож не дивно, що новий податок на імпортні автомобілі цілком і повністю влаштовує вітчизняних автомобілевиробників. Навіть більше – вони впевнені, що це рішення буде не останнім з боку Кабміну, яке буде спрямоване на створення механізму захисту внутрішнього ринку.


Читати також:

  1. Виробництво українських автомобілів скоротилося майже на 25%
  2. В Україні збільшився продаж автомобілів
  3. В Україні падають обсяги автовиробництва
  4. Україна за десять місяців 2011 року збільшила випуск автомобілів на 42%
  5. Під час Євро-2012 в європейських аеропортах можна буде купити гривню

Тема : News