Споживча довіра українців зростає

У другому кварталі поточного року в Україні індекс споживчої довіри зріс на 7 пунктів, повідомляє прес-служба компанії Nielsen, передає РБК-Україна.

За даними компанії, в першому кварталі індекс становив 41 пункт, а за квітень-червень піднявся до позначки 48. Натомість у Європі за звітний період рівень споживчої довіри становив 79 пунктів, а це − найвищий результат від 2010 року.

У повідомленні Nielsen йдеться, що більш аніж 64% українців планують економити на купівлі одягу, а 58% планують економити електроенергію та газ, 50% респондентів скоротять свої витрати на відпустку, а 54% готові переходити на дешевші продовольчі бренди. До речі, під час кризи 2009 року готовність переключитися на дешевші бренди виявили лише 29% опитаних.

Також дослідження показало, що найбільш суттєво зараз українців турбує війна − 56%, а також економічне становище країни − 26%. Чимало опитаних також хвилюються через підвищення вартості комунальних послуг і споживчих товарів − 25% і 19% відповідно.

До речі, вітчизняна економіка наразі є вкрай вразливою, але помітні слабкі ознаки її відновлення. Про це повідомляють у МВФ, передає УНІАН. Так, за останні місяці аналітики відзначили стабілізацію курсу гривні, вповільнення економічного спаду і зростання внутрішньої торгівлі.

Як зазначає Девід Ліптон, розпорядник МВФ, влада України від моменту прийняття програми розширеного фінансування розпочала роботу по зміні економічного потенціалу країни.


Читати також:

  1. В українців стало менше заощаджень
  2. Безробітних українців поменшало?
  3. Споживчі настрої українців покращилися?
  4. Більше 50% українців працюють не за фахом
  5. Більшість українців виходять в Мережу з ПК і смартфонів

Тема : News