Споживчі ціни в Україні зросли

У вересні цьогоріч споживчі ціни підвищилися на 1,8%, якщо порівнювати з даними серпня. Від початку року ріст становив 6,4%, повідомляє Держстат, пише ubr.ua.

У повідомленні відомства йдеться, що на споживчому ринку вартість продуктів харчування й безалкогольних напоїв підскочила на 0,3% (порівняно з останнім літнім місяцем). Так, на 3,5−0,5% піднялися ціни на молоко і молочні продукти, м’ясо, сало, масло, яйця, рис, соняшникову олію і хліб.

Що стосується вартості тютюнових виробів і алкопродукції, то вона зросла на 2,7% і 2,1% відповідно. Взуття та одяг також стали менш доступними – +10,8% і +10% відповідно.

У вересні 2016-го на 3,7% підвищилися ціни на житло, електроенергію, газ, воду. Таке здорожчання здебільшого відбулося через підняття тарифів на електроенергію на 27,8%.

За звітний період ціни на транспорт також зросли – на 0,7%, що спричинено збільшенням вартості автомобілів (на 3,2%), пального та мастил – на 0,8%.

Окрім цього, в середньому на 5,3% дорожчими стали освітні послуги.

Втім, деякі товари втратили в ціні: передусім, це продукти переробки зернових (-6,5%), а також овочі, фрукти, цукор, риба і рибні продукти – на 3,1−0,3%.

До речі, нещодавно стало відомо, що вперше за 16 років проведена ревізія споживчого кошика українця суттєво не вплине на його цільовий показник, тож зміни навряд стосуватимуться прожиткового мінімуму. Про це повідомляє Олександр Жолудь, старший економіст Міжнародного центру перспективних досліджень.


Читати також:

  1. У травні в Україні знизилися споживчі ціни
  2. Як в Україні змінилися ціни від початку року
  3. Споживчі ціни в Україні підскочили на 13%
  4. Економічний консалтинг: в Україні знову загострилася інфляція
  5. Інфляція в Україні може сягнути 25%

Тема : News