Споживчі ціни знову зросли

За жовтень споживчі ціни зросли на 2,8%, якщо порівнювати з даними за вересень, а від початку року показник став вищим на 9,4%, повідомив Держстат, пише «Інтерфакс-Україна».

Інфляція у вересні в річному вираженні становила 7,9%, а в жовтні зросла до 12,4%, що пов’язують із дефляцією (1,3%) у жовтні 2015-го, спричиненою зміною цін на блакитне паливо.

До речі, за підсумками року, за прогнозами Нацбанку і влади, очікується вповільнення інфляції до 12%, а зростання економіки – на рівні 1,1%. Нагадаємо, що за підсумками 2015 року показник інфляції становив 43,3%, а в 2014-му – 24,9%.

За звітний період ціни на продукти і безалкогольні напої зросли на 1,8%, а найбільш суттєво здорожчали яйця – на 50,9%. Вартість овочів, молока і молокопродукції, масла, сала, цукру, рису, м’яса птиці зросла на 5,5−1,2%. Натомість на 3,8−1,5% здешевіли фрукти, зернові продукти, свинина.

Окрім цього, підвищилися ціни на алкоголь і тютюнові вироби – на 1,5% і 2,6% відповідно. Тарифи на опалення стали більшими на 52,2%, на гарячу воду – на 5,9%, на водопостачання – на 5,7%, а на каналізацію – на 3,7%.

Що стосується вартості проїзду громадським транспортом, то в жовтні вона зросла на 0,8%.

До речі, прогнозується, що попит на інвалюту в листопаді − грудні цьогоріч може скоротитися через стабілізацію курсу гривні і збільшення витрат населення на послуги ЖКГ. Про це зазначає Андрій Шевчишин, експерт Forex Club в Україні.

Адже високі тарифи змушують українців витрачати заощадження, які могли бути направлені на придбання валюти.


Читати також:

  1. Споживчі ціни в Україні зросли
  2. Споживчі ціни в Україні підскочили на 13%
  3. Ціни на монтажно-будівельні роботи в Україні зросли
  4. Економічний консалтинг: в Україні знову загострилася інфляція
  5. Як в Україні змінилися ціни від початку року

Тема : News