Споживчі настрої населення погіршилися

Порівняно з показниками жовтня в листопаді індекс споживчих настроїв українців опустився на 4,1 п., зупинившись на позначці 47,4 п. Погіршилися майже всі складові індексу, пише видання mmr.ua.

Так, суттєвого спаду зазнали настрої населення щодо поточного матеріального становища, а також очікування щодо девальвації. Такими є результати дослідження споживчих настроїв українців, проведеного  GfK Ukraine.

Індекс поточного особистого матеріального стану порівняно із жовтнем впав на 7,2 п. до 34,7 п., а індекс доцільності крупних покупок залишається незмінним вже другий місяць поспіль – 58,8 п.

Щодо індексу економічних настроїв, то він зменшився на 4,5 п. до 47,9 п., а індекс очікувань розвитку української економіки за попередні п’ять років змістився на 4,9 п. і тепер становить 59,8 п.

У той же час покращилися настрої населення щодо можливого безробіття – на 4,2 п. до 143,9 п. Також у листопаді зріс індекс інфляційних очікувань – до 190,2 п., що перевищило результат жовтня на 1,2 п.

Українці не висловили оптимізму щодо курсу гривні протягом найближчих трьох місяців – індекс можливої девальвації зріс на 8,9 п. до 164,6 п.

Як повідомляють аналітики GfK Ukraine, зменшення індексу споживчих настроїв пов’язане насамперед із посиленням очікувань девальвації нацвалюти, а найбільш суттєво погіршився індекс поточного матеріального становища населення.

На рівні жовтня залишився індекс доцільності здійснення крупних покупок. Але попри зниження показників у листопаді за 11 місяців поточного року усереднене значення індексу споживчих настроїв перевищило аналогічний показник минулого року.


Читати також:

  1. Споживчі настрої населення покращилися
  2. Споживчі настрої в Україні покращилися
  3. Споживчі настрої українців падають
  4. Споживчі настрої українців покращилися
  5. Споживчі настрої українців покращилися?

Тема : industry News,News