Споживчі настрої українців падають

У січні цьогоріч споживчі настрої українців після зростання у серпні-грудні минулого року продемонстрували спад. Про це йдеться в щомісячному дослідженні GfK Ukraine, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Аналітики компанії зазначають, що попри покращення оцінок особистого матеріального положення, споживчі настрої учасників опитування знизилися. Серед головних факторів цієї ситуації – очікування подальшої девальвації нацвалюти, через що українці менше витрачають на крупні покупки, які, як правило, імпортні.

Так, у січні цього року інтегральний індекс споживчих настроїв за шкалою 0-200 впав з 53,1 до 50,2, якщо порівнювати з результатами січня 2015 року – 45,8.

Що стосується індексу поточного стану, то він у січні втратив одразу п’ять пунктів, опустившись до 43,4.

Щодо економічних очікувань, то їхній сукупний індекс за січень 2016 року опустився на 1,5 пункти до 54,8. Серед його складових зросли тільки настрої щодо  особистого матеріального стану на 1,4 пункти. Натомість очікування розвитку економіки України упродовж найближчого року впали на 1,5 пункти, а на найближчі п’ять років – на 4,4.

Окрім цього, населення турбує можливе безробіття. Ці показники перевищили дані грудня на 10,4 пункти.

Попри те, що індекс інфляційних очікувань за січень впав на 1 пункт, прогнози респондентів щодо курсу гривні на найближчі три місяці показали значно нижчі дані – індекс очікування девальвації підскочив на 11,7 пункти.

Зазначимо, що компанія GfK Ukraine проводить вибіркові дослідження домашніх господарств задля визначення споживчих настроїв українців від 2000 року.


Читати також:

  1. Споживчі настрої українців покращилися?
  2. Споживчі настрої в Україні покращилися
  3. Що буде зі споживчими настроями українців?
  4. Азіатські ринки падають
  5. Споживчі ціни в Україні підскочили на 13%

Тема : News