Споживчі настрої українців покращилися?

У березні цьогоріч споживчі настрої населення України покращилися на 0,7 пункти, становивши 41,8 пункти. Таку інформацію оприлюднив Інтерфакс-Україна, посилаючись на дані дослідження GfK Ukraine, яке проводиться щомісяця.

У повідомленні йдеться, що індекс доцільності здійснювати крупні покупки просів на 3,3 пункти, зупинившись на позначці 48,9. Окрім цього, у березні українці продовжують очікувати погіршення ситуації з безробіттям: індекс очікуваної динаміки безробіття підскочив на 6,1 пункт, становивши 163,3.

Втім, очікування щодо інфляції покращилися. Так, індекс інфляційних очікувань втратив 6,7 пункти (до 181).А девальваційні очікування показали покращення на 27,4 пункти (до 133,6).

Експерти зазначають, що через покращення девальваційних очікувань, споживчі настрої покращилися у більш заможних українців, а також жителів великих міст. Натомість настрої учасників дослідження віком від 60 років погіршилися на 3 пункти. Здебільшого це пов’язано із комплексом заходів, направлених на зменшення дефіциту Пенсійного фонду.

В дослідженні GfK Ukraine взяли участь 1 тис. українців віком від 16 років на основі вибіркового дослідження домашніх господарств України.

Нагадаємо, що за результатами Всеукраїнського опитування громадської думки, що було проведене Київським міжнародним інститутом соціології, майже 64% українців протягом найближчого року очікують погіршення економічної ситуації в країні. На значне покращення очікують всього 0,6% опитаних. На невелике покращення розраховують 9,3%, а ще 17% респондентів схильні до думки, що економічна ситуація залишиться незмінною. Ще 9,5% опитаних утрималися від відповіді.


Читати також:

  1. Споживчі настрої в Україні покращилися
  2. Чи варто українцям розраховувати на підвищення зарплат?
  3. Більшість українців виходять в Мережу з ПК і смартфонів
  4. Очікування українського бізнесу погіршилися
  5. Іноземні компанії скорочують українців

Тема : News