Споживчі настрої українців покращилися

У жовтні 2016-го індекс споживчих настроїв в Україні зріс на 1,6 п. (до 51,6 п.), якщо порівнювати з даними вересня, повідомляє «Інтерфакс-Україна», посилаючись на дані дослідження компанії GfK Ukraine.

Так, у жовтні аналітики зафіксували різнонаправлені тенденції, адже індекс доцільності здійснення крупних покупок зріс, а індекс очікуваних змін особистого прибутку зменшився. У прес-релізі компанії зазначається, що такі тенденції притаманні різним групам.

Індекс доцільності здійснення крупних покупок піднявся на 9,8 п. до 58,8 п. Натомість передбачення українців щодо можливого безробіття у жовтні погіршилися: індекс продемонстрував зростання на 3,2 п. до 148,1 п.

Що стосується показника інфляційних очікувань, то він знизився на 1,7 п., сягнувши 189 п.

Передбачення населення щодо курсу нацвалюти протягом наступних трьох місяців покращилося – індекс очікування девальвації опустився на 5,3 п., зупинившись на значенні 155,7 п.

У ході цього дослідження було опитано 1 тис. осіб від 16 років.

Також стало відомо, що в Україні лише 36% працівників отримують весь свій заробіток офіційно, що на 5% більше за дані 2014 року. Більшу частину своєї заробітної плати (до 70%) 48% нашим співвітчизникам видають у “конвертах”, а це на 9% менше, аніж у 2014 році.

Щодо кількості тих, чий «чорний» заробіток становить менше половини зарплатні, то вона залишилася незмінною – 10% респондентів.

Цікаво, що розмір заробітку напряму впливає на те, буде він офіційним чи ні, адже високі зарплати працедавці часто видають через «чорну касу».


Читати також:

  1. Споживчі настрої населення покращилися
  2. Споживчі настрої в Україні покращилися
  3. Споживчі настрої українців покращилися?
  4. Споживчі настрої українців падають
  5. Споживчі ціни знову зросли

Тема : News