США втратили статус найбільш конкурентоспроможної світової економіки

Попередні три роки США мали найбільш конкурентоспроможну світову економіку, втім, згідно з даними нового рейтингу швейцарської бізнес-школи IMD, лідерство перейняв Гонконг, що торік посідав друге місце. Тепер другу сходинку зайняла Швейцарія, а США замикають трійку.

До ТОР-5 найбільш конкурентоздатних економік світу увійшли Сінгапур і Швеція. Загалом у рейтингу 61 країна, останнє місце дісталося Венесуелі.

Як зазначає Артуро Бріс, директор Центру світової конкурентоспроможності IMD, як і раніше, США мають найкращі економічні показники, але інші фактори не дозволили країні втримати лідерство. Рейтинг IMD формується від 1989 року і враховує 340 критеріїв за такими напрямами: ефективність влади, економічний розвиток, інфраструктура і ділове середовище. У дослідженні взяли участь 5 400 бізнесменів.

Експерт відзначив, що до ТОР-20 увійшли країни з високим рівнем інфраструктури, орієнтовані на створення дружньої для бізнесу моделі регулювання і які мають всеохопні інститути. Важливе для формування рейтингу також поточне економічне зростання, однак воно не гарантує майбутню конкурентоздатність.

Гонконг лідирує у фінансовому і банківському секторах, підтримує інновації за рахунок простих і низьких податків, а також не обмежує потоки капіталу в країну чи з неї. До речі, Китай у цьому рейтингу опустився з 22-ї сходинки на 25-ту.

Що стосується результату України, то вона піднялася з 60-го на 59-е місце, а Росія посіла 44-те.


Читати також:

  1. У рейтингу світової торгівлі Україна стала 86
  2. Рейтинг найбільш надійних банків світу
  3. Складено рейтинг найбільш привабливих регіонів для інвестування
  4. Apple – найбільш інвестиційно приваблива компанія
  5. Стан світової економіки за підсумками зустрічі G8

Тема : News