Стало відомо, у скільки українському бізнесу обходяться перевірки

Федерація роботодавців України (ФРУ) склала Національний реєстр контролюючих органів і розповіла, у скільки вітчизняному бізнесу обходяться перевірки з їхнього боку.

Згідно зі звітом ФРУ право перевіряти бізнес є у 70 державних структур, причому 44 з них можуть припиняти роботу підприємств. Частіше за інших інспекції проводять Державна служба надзвичайних ситуацій, Служба гірничого нагляду та промислової безпеки, а також Міністерство доходів і зборів, відзначають експерти федерації.

Серед інших активних перевіряючих Пенсійний фонд України, Держінспекція з питань праці, Міністерство внутрішніх справ, Фонд соціального захисту інвалідів, СБУ і прокуратура.

За минулий рік ревізори провели 2,06 млн перевірок як великих, так і малих підприємств. При цьому більше 40% з них були позаплановими. Середній розмір штрафу за підсумками інспекцій становив 479 грн, а витрати на проведення однієї перевірки з боку держави досягають 11,6 тис. грн, каже заступник голови ФРУ Олексій Мірошниченко.

Якщо брати загальні суми, то на утримання інспекційних органів у минулому році з державної казни було виділено 24,1 млрд грн, при цьому бюджет країни поповнився всього на 990,9 млн грн. Крім того, у результаті перевірок у 2012 році була припинена робота 154,6 тис. підприємств, а середня тривалість простоїв становила 45 робочих днів. Обсяг загального збитку для бізнесу ФРУ оцінює мінімум у 27 млрд грн, що становить 1,9% ВВП країни.

Однак держава неодноразово підкреслювала свою роботу щодо зменшення тиску на бізнес. Так, Міндоходів уже скоротив кількість запланованих документальних перевірок підприємств на другий квартал 2013 року на 15% порівняно з першим. Фініспекція також повідомляє про десятикратне зменшення числа перевірок бізнесу з 1997 року.

Але разом з тим зростає кількість позачергових інспекцій. У результаті бізнес так і не може відчути помітного полегшення, говоритися у звіті ФРУ.

Глава федерації, Дмитро Фірташ, уже встиг заявити, що його організація буде працювати над скороченням кількості перевіряючих органів і ввірених їм повноважень.

Федерація повинна організувати публічний контроль над роботою перевіряючих органів. Основна мета – домовитися з владою про створення єдиного порядку проведення перевірок, а також про максимальне зменшення числа контролерів, поінформував про плани організації її голова під час зустрічі з власниками та керівниками підприємств Запорізької області.


Читати також:

  1. Уряд обіцяє зменшити податковий тиск
  2. Міндоходів скоротить кількість перевірок
  3. Влада зробить крок назустріч бізнесу?
  4. Головні проблеми українського бізнесу
  5. Реєструвати бізнес стало простіше

Тема : News