Стан світової економіки за підсумками зустрічі G8

Як повідомляє ресурс «РИА Новости», за підсумками зустрічі лідерів країн G8 стало зрозуміло, що зростання світової економіки досі недостатнє, а в деяких галузях і регіонах прогноз погіршився порівняно з минулим роком.

У комюніке за підсумками зустрічі лідерів держав зазначається, що попри зниження ризиків для світової економіки завдяки серйозним політичним заходам у Євросоюзі, США і Японії, а також покращенню ситуації на ринках перехідних економік та економік країн, що розвиваються, зростання світової економіки залишається слабким.

Негативним чинником є проблема зайнятості населення в розвинених державах. Прогнози ж щодо росту світової економіки погіршилися порівняно з тими, які були надані на саміті у Кемп-Девіді в 2012 році, − зазначається в комюніке.

Цьогоріч у світовій економіці є сфери з підвищеним рівнем вразливості, що, на думку лідерів G8, потребує нагального продовження реформ і боротьби з безробіттям.

«Ми домовилися вживати рішучих заходів для стимулювання стабільного відновлення світової економіки. Розвиненим країнам слід віднайти баланс між підтримкою внутрішнього попиту і структурними реформами. Фінансово-кредитну політику країн варто спрямувати на поновлення економіки, а також на стабілізацію внутрішніх цін, а відновлення бюджетної стабільності у середньотерміновій перспективі повинно стати пріоритетним», − цитує «РИА Новости».

До речі, дещо раніше з доповіді Міжнародного валютного фонду стало відомо, що країни Азії стануть лідерами відновлення світової економіки, продемонструвавши за підсумками поточного року приріст у 5,7%.


Читати також:

  1. Зростання світової економіки у наступному році не очікується
  2. МВФ прогнозує повільне зростання світової економіки
  3. G20 попереджають про ризики для глобальної економіки
  4. МВФ знизив прогноз зростання світової економіки в 2013 році до 3,9%
  5. Всесвітній банк прогнозує спад росту світової економіки

Тема : News