Статистика відчуження земель в Україні

У Міністерстві юстиції повідомляють, що українські нотаріуси за минулий рік засвідчили 156 тис. договорів відчуження ділянок землі несільськогосподарського призначення, а також земельних прав. Це майже на 0,2  вище за аналогічний показник 2011 року.

Серед договорів відчуження землі 70%  − це договори купівлі-продажу, що становить 107,5 тис. земельних ділянок та паїв, а 46,5 тис. ділянок та паїв були відчужені як дар. Ще 1,6 тис. договорів – результат операцій обміну.

У Києві в 2012 році було зареєстровано найбільше договорів відчуження землі (більше 12 тис.), що на 17% перевищує результати 2011 року. У Львівській області таких договорів було укладено 7,7 тис. (на 21% більше за аналогічний період 2011). На Дніпропетровщині – понад 6 тис., на Одещині – більше 6,7 тис., у Харківській області – більше 4,7%. Зменшилася кількість договорів порівняно з 2011 роком на Донеччині – 6 тис. договорів, на 7% менше.

Нагадаємо, 1 січня поточного року набув чинності закон, що передбачає нові правила оформлення угод з нерухомістю. На зміну БТІ приходить Укрдержреєстр, а нотаріуси забезпечують функції державного реєстратора прав на нерухомість.

Нововведення значно полегшують участь продавця нерухомості та водночас роблять укладання угоди менш безпечним для покупця. Так, раніше для перевірки історії нерухомого об’єкта достатньо було надіслати запит у Реєстр прав нерухомості та БТІ.

Тепер покупцеві значно складніше дізнатися подробиці історії житла, виявити, чи були внесені зміни до планування приміщення тощо. Продавець за новими правилами не зобов’язаний надавати покупцеві таку інформацію, а в БТІ не мають права розкривати технічну документацію об’єкта. Тож покупець може дізнатися історію нерухомості лише опісля того, як буде укладений договір купівлі-продажу.


Читати також:

  1. Українці більше купують нерухомість
  2. В Україні укладено майже п’ять мільйонів договорів оренди землі
  3. Права на нерухомість та земельні ділянки будуть оформляти нотаріуси
  4. В Україні падають обсяги автовиробництва
  5. Черговість права викупу землі буде зафіксовано законодавчо.

Тема : News