Структура українського експорту суттєво змінилася

Рік, що минув, став знаковим для українського експорту, адже вперше за всю історію незалежності України аграрний експорт перевищив поставки металургії, повідомляють в Мінагрополітики, пише ubr.ua.

Так, у 2016 році було продано товарів на суму $36,4 млрд, а найкрупнішим торговельним партнером України став ЄС, що зайняв 37,1% від усього вітчизняного експорту.

До речі, за січень − лютий 2017 року експорт аграрної продукції з України продемонстрував зростання на 32,2% до $2,68 млрд. У загальній структурі вітчизняного продажу товарів на зовнішніх ринках частка постачання продукції аграрної галузі дорівнювала 42,8%.

Провідним напрямом в аграрному експорті стало рослинництво – зростання на $321,2 млн. Більше експортували пшениці та соєвих бобів. Здебільшого за рахунок постачання цукру і макухи  зріс експорт готової продукції – на  $163,5 млн. У той же час постачання масла і жирів збільшилося на $130,5 млн.

Окрім цього, зросли поставки товарів тваринництва  на ринки інших країн – на $39,7 млн. Нарощення відбулося в основному за рахунок експорту мороженого і охолодженого м’яса ВРХ, а також м’яса птиці.

До речі, від початку 2016−2017 маркетингового року вітчизняні аграрії продали на зовнішніх ринках 30,83 млн тонн зернових. Таку інформацію повідомляє Мінагрополітики, пише Finance.ua.  Так, поставки пшениці сягнули 13,97 млн тонн, кукурудзи – 11,91 млн тонн, а ячменю – понад 4,7 млн тонн.

Також неабиякий успіх закордоном має українська молочна продукція: у лютому 2017 року закордон Україна продала 9,1 тис. тонн молокопродуктів на суму $15,9 млн. Приріст порівняно з даними попереднього місяця становив 2,7 тис. тонн, інформує Асоціація виробників молока.


Читати також:

  1. МВФ: прогноз зростання українського ВВП збережено
  2. Український експорт: на що очікувати в 2017 році
  3. Показники зовнішньої торгівлі покращилися
  4. Обсяг українського ринку медіареклами суттєво зріс
  5. Експорт українських товарів в ЄС виріс

Тема : News