Світ на порозі нової кризи

Очікується, що 2017-2018 рр. ознаменуються новою глобальною економічною кризою. Про це заявив Сергій Курбатов, старший менеджер із комерційної стратегії AgroGeneration, пише видання Latifundist.com.

Експерт зазначає, що світову економіку очікує відчутний спад,  який  боляче вдарить по всіх ринках, хоча може бути і не таким серйозним, як в 2008-2009 рр. Він вважає, що зниження показників також охопить і ринок товарів.

Так, ціни на нафту можуть опуститися до 20 дол. за барель, а за такої вартості, приміром, виробляти біоетанол з рапсу невигідно. Тож у такому випадку виробництво рапсу в Україні становитиме 200-300 тис. т. У минулому сезоні зібрали 1,7 млн т. Однак, одночасно активно розвивається сегмент електромобілів, що мають перспективне майбутнє.

Зазначимо, що в ході торгів на біржі ІСЕ 28 липня вартість нафти Brent вперше від 20 квітня поточного року опустилася нижче 43 дол. за барель – до 42,88 дол., пише «РБК-Україна».

Аналітики пояснюють такий спад цін на нафту оприлюдненням даних щодо зростання нафтових запасів США. Так, з 16 по 22 липня комерційні запаси нафти в цій країні збільшилися майже на 3,2% і сягнули 521,1 млн барелів. До цього експерти очікували спаду на 2,2 млн барелів.

Учасники ринку висловлюють думку, що падіння цін на нафту сигналізує про повернення ринку до «затовареного стану». Прогнозують, що за умов сильного долара вартість нафти може знизитися до 42 дол.


Читати також:

  1. МВФ: Найгірші наслідки кризи ще попереду
  2. Скільки світ витратить на IT у 2013 році?
  3. Чи відчули українці наслідки кризи?
  4. Світову економіку очікує ще 10 років кризи
  5. МВФ прогнозує повільне зростання світової економіки

Тема : industry News,News